Про школу

Історія 22 школи  

   Історія цієї будівлі розпочалася у 1886 році. Будинок у стилі бароко побудував за 100 тис. рублів житомирський нотаріус, адвокат Філіпов.  Спочатку будинок був дерев’яний, а у 1903 році  нотаріус його реконструював і перетворив його у вишуканий особняк. Відомий на той час юрист у своєму будинку приймав по справах, навіть Терещенків.

       За радянських часів будівля неодноразово змінювала своє призначення.

    Спочатку у будинку відкрили радянську партійну школу, де вчителював  Олександр Довженко. За часів громадянської війни у 1920 році нетривалий час розміщувався штаб першої кінної армії Буденого.

     Згодом  в цьому будинку зробили навчальний заклад – в ньому відкрили школу № 22. 

      Лише усередині 70 –х  років, коли школа отримала нове приміщення, у будівлі нотаріуса Філіпова вперше пролунав «Марш Мендельсона» – тут зробили ЗАГС, в якому молодята почали брати шлюби. 

 Детальніше можна прочитатти тут …

    Нове приміщення 22 школи було споруджено за адресою м. Житомир, вул. Космонавтів, 36  у 1983 році за найактивнішої участі Василя Михайловича Кавуна.
     Саме Василь Михайлович  розрізав стрічку відкриття школи 31 серпня.

Результат пошуку зображень за запитом "школа 22 житомир"

 

22 травня 2015 року голова Корольовської районної ради Соя О.В. взяв участь в урочистому відкритті меморіальної дошки Заброцькому Вадиму Йосиповичу, майору Збройних Сил України, заступнику начальника штабу аеромобільно-десантного батальйону 95 окремої аеромобільної бригади високомобільних десантних військ, який загинув під час бою 13 травня 2014 року поблизу м. Краматорська в Донецькій області.

    Меморіальну дошку було встановлено на фасаді будівлі Житомирської загальноосвітньої школи I-III ступенів №22 ім. В.М. Кавуна, за адресою: вулиця Космонавтів, 36.